Суд таки позбавив частот 5 канал, ТВі та ще низку каналів (ВІДЕО)

Київський апеляційний адміністративний суд позбавив «5 канал», ТВі та ще кілька телеканалів частот, виграних на січневому конкурсі Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Таким чином, судді залишили чинним рішення суду першої інстанції — Київського адміністративного. У червні той — за позовом групи телеканалів Інтер — забрав у 5 каналу, ТВі та інших мовників виграні на конкурсі частоти.

Четвертий день розгляду справи у Київському апеляційному адмінсуді почався із ще кількох відхилених клопотань. Суд відмовився заслухати членів нацради, які підбивали результати конкурсу на виділення частот. Також служителі Феміди не захотіли приєднати до справи і стенограму самого засідання. Після цього стало очевидним — рішення буде вже сьогодні. І його можна  спрогнозувати… 

Анатолій Денисов — суддя Київського апеляційного адміністративного суду: «Суд видаляється у нарадчу кімнату. Важко сказати… Підождіть!… Важко сказати — коли орієнтовно буде проголошено рішення. Ну, я думаю, щонайменше через годину».

Утім з нарадчої кімнати судді вийшли аж через дві години. Крім постанови  — ще й окрема ухвала суду.


Анатолій Денисов — суддя Київського апеляційного адміністративного суду: «Визнати протиправним та скасувати рішення Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 27 січня 2010 року про визначення результатів конкурсу… Єдиною підставою для прийняття такого рішення є незаконне, протиправне, з явними та навмисними порушеннями вимог закону з боку національної телерадіокомпанії. З цього приводу суд виносить окрему ухвалу в адресу Генеральної прокуратури України про порушення кримінальної справи проти винних у цьому осіб».

Від суддів важко було чекати іншого рішення, вважає  Олесь Доній, який протягом процесу підтримував журналістів.


Олесь Доній , народний депутат НУ-НС: «Ми бачимо, що людина, яка очолює і Службу безпеки України, і є медіамагнатом і олігархом — має такий вплив в державі, що аргументи законні, нажаль, не враховуються судом».

Не приховують задоволення представники групи каналів «Інтер». Вони теж не чекали іншого рішення.


Ярослав Порохняк, представник каналу НТН: «Я розумію ту відповідальність і ту увагу, яка лежала на суді, і тому суд, звичайно, намагався максимально дослідити всі обставини справи. Я вважаю, що іншого рішення бути винесено не могло, зважаючи на ту кількість порушень, яка була».

Таке рішення суду — матиме небезпечні наслідки, вважають представники каналів, яких позбавляють частот на мовлення. Утім і його спробують оскаржити.


Віталій Портніков, ТВі: «Не може бути країни без незалежних засобів масової інформації, незалежного правосуддя… Рішення суду сьогодні — це лише епізод у побудові такої країни, у якій ми — усі свідомі українці — жити не хочемо! І не будемо! Тому що ми все зробимо для того, щоб демонтувати цю злочинну оборудку, яка сьогодні над нашою країною….»


Тетяна Малашенкова, представниця «5 каналу» у суді: «Ми отримали той же результат, що й у суді першої інстанції. Ми, після отримання у суді першої інстанції подавали апеляцію, вважаючи рішення є необґрунтованим, то ми залишаємось при такій же думці. І будемо подавати касаційні скарги, якщо буде прийняте рішення керівництвом про це».

 Наталія Жижко, Анна Мірошниченко, 5 канал

http://www.youtube.com/v/cTa1yoxvbCs?fs=1&hl=ru_RU



Джерело: 5-й канал

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: